سوپرمیوه‌ای برای جلوگیری از فشار خون ، انواع سکته و سرطان !

0
1012
Loading...
graphicstock.com

سوپرمیوه‌ای برای جلوگیری از فشار خون ، انواع سکته و سرطان !

هندوانه میوه ای آب دار و خوشمزه است. ولی برخلاف عقیده عموم این میوه فقط از آب تشکیل نشده است. در واقع هم میوه است و هم سبزی و با خواص تغذیه ای خود که سوپر غذایی است که قدرتش را به شما هم انتقال می‌دهد. این بار از خواص این میوه برای جلوگیری از فشار خون ، سکته و سرطان می‌گوییم!
قدرتمندتر از گوجه

گوجه به دلیل رنگ قرمزش یکی از سوپر سبزیجات حاوی لیکوپین است. ولی جالب است بدانید که هندوانه یک و نیم برابر گوجه فرنگی لیکوپین دارد. این آنتی اکسیدان سلامت قلب، مغز، چشم و استخوان‌ها را تضمین می کند و از تشکیل سلول های سرطانی جلوگیری می‌کند.
رفع کننده دردهای ماهیچه‌ای

بعد از یک تمرین ورزشی سنگین یا به هر دلیلی که عضلات شما درد می کند یک لیوان آب هندوانه میل کنید. آمینو اسیدهای موجود در هندوانه باعث رفع درد عضلانی می شود. این بار قبل از تمرینات ورزشی بدن سازی یک لیوان آب هندوانه را امتحان کنید. دیگر از خستگی و درد گرفتن عضلات خبری نخواهد بود.
کاهش دهنده فشار خون

منابع تغذیه‌ای موجود در هندوانه باعث جلوگیری از فشار خون و بیماری های قلبی عروقی ناشی از آن می‌شود. دو ماده سیترولین و آرجینین موجود در هندوانه علت اصلی این ویژگی است.
خاصیت پوست و تخمه هندوانه
بعضی ها از پوست هندوانه ترشی و مربا درست می‌کنند. بعضی آن را در مخلوط کن می‌ریزند و یک اسموتی خوشمزه از آن درست می‌کنند. بعضی هم تخمه هندوانه را پخته و آن را به صورت تر یا خشک به عنوان میان وعده مصرف می‌کنند. هر دو منبع خوبی از آمینو اسیدهاست که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.
سوپر میوه ضدالتهاب

هندوانه حاوی کوکوبیتاسین E است که التهابات را کاهش می‌دهد. ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B6 و مواد معدنی منگنز و پتاسیم هم که هر کدام خواص خاص خود را دارد از دیگر مواد موجود در هندوانه است.
آب رسان خوب

Loading...

بهترین میان وعده تابستانی است. چون با ۹۱ درصد آب، هندوانه به خوبی بدن را آب رسانی می‌کند و مانع از کمبود آب بدن می‌شود.

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here