ترفندهایی عالی برای زودتر سیر شدن و جلوگیری از افزایش وزن که تا به امروز نمیدانستید

0
2336
Loading...
graphicstock.com

ترفندهایی عالی برای زودتر سیر شدن و جلوگیری از افزایش وزن که تا به امروز نمیدانستید

با کاهش اشتهای خود به کمک چند خوراکی خوشمزه و پر خاصیت از شر اضافه وزن و بیماری های مرتبط با پرخوری خلاص شوید. در ادامه با خوراکیهای لاغر کننده و کاهش دهنده اشتها آشنا می شوید.

 

ترفندهایی برای زودتر سیر شدن و جلوگیری از افزایش وزن
وقتی پای تغذیه متعادل به میان می آید، کنترل مقدار وعده های غذایی نقش مهمی بازی میکند اما کار دشواری است که دست از غذا خوردن بکشیم در حالی که مغز به ما می گوید، همچنان ادامه دهیم! اگر به دنبال راه حلی برای جلوگیری از افزایش وزن هستید و هر وقت تشخیص دادید که دیگر کافیست، از این ترفندها برای متقاعد کردن مغرتان استفاده کنید.

— برای کاهش اشتها، آب نبات نعنایی بخورید
یک تکه آب نبات سفت نعناع، یک لیوان چای و یا حتی استفاده از دهان شویه هم می تواند مثل هرچیزی که طعم تند و نعنایی دارد، بعد از خوردن غذا حس تان را تحت تأثیر قرار داده و میل و اشتهای تان را کنترل نماید. طعم تند و نعنایی به عنوان یک کاهنده اشتهای طبیعی به شما کمک خواهد کرد تا اشتهای شدیدتان را کنترل کرده و سراغ تنقلات بعد از غذا هم نروید.

— کمی از یک مزه شیرین بچشید
برای کاهش اشتها گاهی تنها یک قاشق از یک چیز شیرین می تواند جلوی ولع تان را بگیرد و به خوردن تان پایان دهد. به جای مثلا” کلوچه باید یک خوراکی سالم و آبدار را انتخاب کنید که احساس سیری به شما بدهد. یک مشت توت را امتحان کنید یا یک برش از هندوانه و یا یک قاشق از دانه انار، دانه های ترش هم سرشار از آنتی اکسیدان،  ویتامین آ، سی و فیبر هستند

Loading...

— از سر غذا بلند شوید و حرکت کنید
یکی دیگر از راههایی که برای جلوگیری از افزایش وزن به کار می رود این است که از میز غذا دور شوید! اگر نزدیک غذا نباشید، نخوردن هم آسان تر می شود، بنابراین تمام کردن غذا می تواند به سادگی ِ ترک کردن میز غذا باشد. بهترین راه رساندن پیام سیری به بدن ترک میز غذا است از غذا دور شوید و به جای دیگری بروید و به کار دیگری سرگرم شوید.

 — برای بعد از غذایتان برنامه داشته باشید
اگر برنامه ای برای بعد از غذای تان تعیین کنید راحت تر می توانید چند ثانیه اضافه تر خوردن را حذف کرده و به محض رسیدن به رضایت کافی از خوردن متوقفش کنید. لازم نیست یک کار خیلی خاص و مهم باشد، حتی قصد تماس با یک دوست یا بستن ساک باشگاه برای روز بعد می تواند کارساز باشد. این توصیه های ساده را جدی بگیرید!

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here