۵ دلیل که چرا باید چای لیمو زنجبیل این معجون جادویی را بنوشید

0
12182
Loading...
graphicstock.com

۵ دلیل که چرا باید چای لیمو زنجبیل این معجون جادویی بنوشید

  زنجبیل ، یک ادویه ی محبوب است که بومی جنوب چین می باشد. در نهایت، زنجبیل به آسیا و سپس آفریقا و کارائیب گسترش یافت. ریشه ی زنجیبل، نه تنها برای عطر و طعم متمایز اش ارزشمند است بلکه یک سم زدا و عامل کاهش وزن موثر نیز می باشد.

 چای زنجبیل لیمو معجونی جادویی برای کاهش وزن

تست های بالینی نشان میدهد که زنجبیل می تواند به تنظیم سطح گلوکز در خون کمک کند و شما اگر می خواهید وزن کم کنید، باید به سطح قند خون نرمال دست یابید، در غیر اینصورت هوس مصرف غذاهای شیرین، ناسالم و نشاسته ای می کنید.

افراد رژیم گیرنده ، برای به حداکثر رساندن فواید کاهش وزن زنجبیل و همچنین دلپذیر کردن طعم آن، از ریشه ی زنجبیل به صورت چای زنجبیل لیمو استفاده می کنند. خواص کاهش وزن ترکیب شده از زنجبیل لیمو، باعث می شود که چای زنجبیل لیمو به یک نوشیدنی مهم در میان افرادی که تمایل به کاهش وزن دارند، تبدیل شود. اما چای زنجبیل لیمو، چگونه به شما کمک میکند که به اندامی باریک و خوش ترکیب تر دست یابید؟ به حقایق زیر نگاهی بیندازید:
به مهار جذب چربی کمک میکند

زنجبیل لیمو برای جلوگیری از تجمع چربی، به خصوص در اطراف ناحیه ی شکم، مفید است و همچنین مانع جذب چربی توسط بدن میشود چای زنجبیل لیمو، به شیوه ای مشابه اکثر چربی سوزها عمل میکند. این چای به بدن کمک میکند تا چربی اضافه را بسوزاند، متابولیسم را افزایش میدهد و هضم را بهبود می بخشد.

Loading...

از التهاب جلوگیری میکند

ایندومتاسین موجود در زنجبیل به کاهش التهاب و پاکسازی سیستم بدن کمک میکند. التهاب، نشانه ای از تجمع سموم مضر در بدن است هنگامیکه سموم بیش از حد در بدن وجود داشته باشد، کبد سخت تر کار میکند تا آنها را از بدن بیرون کند. زنجبیل و لیمو، هر دو شامل ترکیبات ضدالتهابی قدرتمند هستند و در کنار یکدیگر، سدی محکم در برابر تمام انواع عفونت های باکتریایی و ویروسی می سازند. چای زنجبیل لیمو با کشتن ویروس ها و باکتری ها به پاکسازی سیستم و جلوگیری از التهاب کمک میکند. علاوه بر این، توانایی چای زنجبیل لیمو برای تقویت گوارش و به حداقل رساندن جذب چربی نیز به کاهش عفونت در اندام ها کمک میکند.

از افزایش وزن جلوگیری میکند

چای زنجبیل لیمو، نه تنها در کمک به از دست دادن وزن اضافه مؤثر است بلکه می تواند به شما کمک کند که وزن فعلی تان را حفظ کنید. مواد بیو اکتیو خاص موجود در لیمو به جلوگیری از افزایش وزن کمک می کنند. یک مطالعه ثابت کرد که توانایی لیمو برای افزایش بتااکسیداسیون پراکسی زومال در بدن، به موش های آزمایشگاهی کمک کرد تا وزن فعلی شان را حفظ کنند و در عین حال مانع تجمع چربی شد.

علاوه بر این، عطر خالص لیمو نیز برای کاهش وزن مفید است عطر لیمو، سیستم عصبی پاراسمپاتیک را فعال کرده، سرعت سوخت و ساز را افزایش میدهد و عملکرد ارگان ها را بهبود می بخشد و همزمان با تمام این ها، استرس را کاهش داده و هوس ها را فرو می نشاند.
شما درحالت ایده آل باید چای زنجبیل لیمو را در صبح بنوشید. برای بهره مندی از مواد مغذی سودمند زنجبیل لیمو، همیشه از مواد تازه استفاده کنید.

شما می توانید قسمت کوچکی از ریشه ی زنجبیل را با یک قاشق، پوست بکنید و آن را ریز کنید. ۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه به این مخلوط اضافه کنید و به عنوان پایه ی این نوشیدنی، کمی چای سبز معمولی اضافه کنید. استفاده از چای سبز، محتوای آنتی اکسیدانی زنجبیل را افزایش میدهد

چای زنجبیل لیمو، فقط مختص افراد رژیمی نیست. شما می توانید آن را در طول تابستان های گرم، به عنوان یک نوشیدنی نشاط بخش سرو کنید. می توانید خلاقیت به خرج دهید و آب سایر میوه ها را به این مخلوط اضافه کنید. هر زمانی که احساس گرسنگی کردید، برای جلوگیری از هوس های غذایی و کنترل وزن تان، چای زنجبیل لیمو بنوشید.

تسكين دردهاي زمان قاعدگي

آيا از دردهاي شكم در زمان قاعدگي رنج مي‌بريد؟ براي بهبود اين دردها مي‌توانيد نوشيدن چاي زنجبيل را امتحان كنيد. مطالعه‌اي كه نتايج آن در ژورنال طب مكمل و جايگزين به چاپ رسيده، نشان مي‌دهد كه مصرف زنجبيل به اندازه مصرف قرص ايبوبروفن در تسكين دردهاي ناشي از قاعدگي موثر بوده است. شما مي‌‌توانيد دو قاشق سوپخوري ريشه زنجبيل تازه را به مدت 15 دقيقه در آب خيس كنيد. سپس آن را صاف نماييد و به همراه چند قطره عسل يا آبليمو بنوشيد.

جوان كننده پوست

زنجبيل مي‌تواند به عنوان ماده‌اي براي طراوت و تازگي بخشيدن به پوست نيز مورد استفاده قرار گيرد. مي‌توانيد 4 اونس نمك فرنگي( Epsom Salt)، يك قاشق سوپخوري آبليمو و يك قاشق سوپخوري زنجبيل ريز خرد شده را با هم مخلوط كنيد. سپس آنها را با فواصل 15 ثانيه‌اي در مايكروويو قرار دهيد تا گرم شود. بعد اين مخلوط را به همه پوست‌تان بماليد و بعد بشوييد. زنجبيل به پوست شما درخشندگي مي‌دهد و ويتامين C موجود در آبليمو به پوست‌تان نرمي و لطافت مي‌بخشد.

رفع ماشين گرفتگي

اگر در هنگام مسافرت با هواپيما يا خودروي سواري دچار دل به هم خوردگي مي‌شويد، خوردن زنجبيل شور يا شكر اندود را امتحان كنيد. زنجبيل بهتر از داروي ديمن هيدرينات عمل مي‌كند. اين دارو از جمله داروهايي است كه بدون نسخه براي رفع دل به هم خوردگي در خودرو مورد استفاده قرار مي‌گيرد. بنا به نتايج تحقيقات انجام شده توسط محققان دانشگاه بيرگهام يانگ، زنجبيل بهتر از اين داروي معروف مي‌تواند در كاهش علايم ماشين گرفتگي موثر واقع شود

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here