رنگ‌های پایین خمیر دندان‌ها چه مفهومی دارد؟

0
13664
Loading...

رنگ‌های پایین خمیر دندان‌ها چه مفهومی دارد؟

دبیر انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران به جزئیات مفهوم رنگ‌های پایین تیوب خمیر دندانها پرداخت.

کیوان ساعتی درباره رنگ‌های پایین خمیر دندانها اظهار داشت: مانند بسیاری از شاخص‌ها این رنگ‌ها آن‌طور که برداشت می‌شود صحیح نیستند.

شایعات می‌گویند که مفهوم رنگ‌های روی تیوب خمیردندان بدین صورت است:

قرمز: طبیعی + محتویات شیمیایی

سیاه: کاملاً شیمیایی

سبز: طبیعی

Loading...

آبی: طبیعی + دارویی.

دبیر انجمن متخصصین دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی ایران ادامه داد: در صورتی که در حقیقت، مربع‌های رنگی پایین تیوب خمیردندان هیچ ارتباطی به مواد محتوای آن ندارد، به این مربع‌های رنگی color Marks یا Marks Eye می‌گویند که علائمی در مورد پروسه تولید هستند و نشان‌دهنده این مطلب هستند که در روند تولید واحدهای مشترک درون دستگاه‌ها با سرعت بالا یک بسته از کجا تا کجا بریده می‌شود و این ساختارها با سانسورهای نوری قابل مشاهده هستند.

ساعتی تصریح کرد: همچنین مطلب مهم برای پی بردن به محتوای شیمیایی خمیردندان، خواندن اطلاعات نوشته‌شده در مورد عناصر موجود در خمیر دندان به‌روی بسته است که اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می‌دهد.

خبر در فیسبوک بار‌ها و بار‌ها روی صفحه اشخاص و حتی گروه‌های پزشکی و دندان‌پزشکی به اشتراک گذاشته شد. جالب اینجاست که بسیاری از دندان‌پزشکان در این زمینه پیشگام شدند و این مطلب را به عنوان یک توصیه کلیدی در رعایت بهداشت دهان با دوستان و بیماران خود به اشتراک گذاشتند.

مدتی پیش خبری درباره نحوه تشخیص ترکیبات خمیردندان‌ها از روی نشانه‌های رنگی پایین قوطی به شکل گسترده‌ای در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

محتوای این مطلب اینگونه بود:
حین خرید خمیر دندان، لطفاً به این نکته توجه کنید:
زمانیکه شما خمیر دندان می‌خرید، اگر متوجه قوطی یا لوله خمیر شوید، در پائین آن به یکی از چهار رنگ زیر علامت گذاری شده است:
– اگر علامت رنگ سبز باشد: خمیر دندان از مواد طبیعی ساخته شده است.
– اگر علامت رنگ آبی باشد: خمیر دندان از مخلوطی از مواد طبیعی و ادویه جات ساخته شده است.
– اگر علامت رنگ سرخ (قرمز) باشد: خمیر دندان از مواد طبیعی و مواد کیمیاوی (شیمیایی) ساخته شده است.
– اگر علامت رنگ سیاه باشد: خمیر دندان کاملاً از مواد کیمیاوی (شیمیایی) ساخته شده است.
شما فقط آن خمیر دندان را خریداری کنید که رنگ سبز یا آبی علامت گذاری شده است.

این خبر واقعیت ندارد و یک شایعه است. رنگ این مربع‌های کوچک در انتهای قوطی خمیردندان‌ها هیچ معنی خاصی ندارد!

اگر کمی فکر کنید این سوال براتون پیش میاد که چرا خود کمپانی ها برای فروش بهتر، درباره این خطوط اطلاع رسانی نمیکنند و یا حتی  !هیچ تاکیدی هم در تبلیغاتشون بر روی این خطوط نمیکنند

به این مربع‌های رنگی آی مارک گفته می‌شود که نقش مهمی در بسته بندی مدرن ایفا می‌کنند. این نشانه‌ها توسط چشم الکترونیکی دستگاه بسته بندی شناسایی می‌شود. دستگاه الکترونیکی به کمک آی مارک محل دقیق برس یا تا کردن و پرس کردن تیوپ‌ها را مشخص می‌کنند.
این نوارهای رنگی می‌توانند به هر رنگی باشند؛ سبز، آبی، قرمز، سیاه و حتی صورتی و قهوه‌ای.
اینبار که به خرید می‌رید لازم نیست برای دانستن محتویات تیوپ به رنگ نوار‌های انتهای ان دقت کنید، فقط کافیه قسمت محتویات تشکیل دهنده محصول چاپ شده روی تیوپ رو مطالعه بفرمایید.

اگر رنگها نشان کیفیت باشد باید روی قوطی خمیر دندان هم ثبت شده باشد که مشتری بدون اینکه در قوطی بسته بندی را باز کند، بتواند کیفیت را تشخیص دهد. پس بنابراین همانطور که اطلاع رسانی شده است، این خطوط مربوط به شناسایی برش از طریق چشم الکترونیکی است و نه نشان کیفیت.

لطفا با دوستان خود به اشتراک بذارید تا آنها هم آگاهی پیدا کنند و گول شایعات را نخورند !

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here