چند راه ساده و بی ضرر برای داشتن مژه های بلند و پرپشت؛ زیبا بودن سخت نیست!

0
11067
Loading...
graphicstock.com

چند راه ساده و بی ضرر برای داشتن مژه های بلند و پرپشت؛ زیبا بودن سخت نیست!

زیبایی به عنوان یک صنعت پر درآمد به شمار می رود. صد ها سال است که محصولات زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از محصولات زیبایی چشم همانند ریمل برای داشتن مژه های بلند در بازار وجود دارد که بتواند زیبایی مژه ها را دو صد چندان کند. اما به جای خرید این نوع محصولات می توان از درمان های طبیعی با عناصر کاملا طبیعی به روند رشد و زیبایی مژه کمک بزرگی کرد.

این بار شما را با یک سری مواد و عناصر آشنا می کنیم که در زیبایی و رشد مژه ها و داشتن مژه های بلند بسیار بسیار موثر هستند.

شانه زدن

همان طور که موهای سر خود را شانه می زنید، مژه ها نیز نیاز به شانه کردن دارند. با کمک یک برس کاملا تمیز و بهداشتی مژه های خود را به آرامی شانه کنید. این کار را از پایه مژه ها شروع کرده و به مدت پنج دقیقه در روز انجام دهید.

در صورتی که بتوانید چند قطره ویتامین E به برس خود بزنید کمک بزرگی به رشد مژه هایتان کرده اید.

Loading...

روغن های گیاهی

روغن کرچک، روغن نارگیل، روغن زیتون همگی حاوی میزانی قابل توجه اسید های چرب هستند که به عنوان عناصری کاملا مغذی جهت شانه کردن موها و مژه ها به کار می روند. کمی از این دسته روغن ها به روی برس مژه خود کشیده و یا اینکه با انگشت به میزان یک قطره از روغن را قبل از خواب به مژه ها بکشید.

این عمل سبب می شود در طی خواب خواص این روغن به ریشه مژه رسیده و رشد بیشتری پیدا کند.

تغذیه مژه

کمبود بسیاری از ویتامین ها سبب از دست دادن مژه ها و یا کم پشت شدن آن ها می گردد. حفظ یک رژیم غذایی سالم می تواند در ضخیم و سالم نگه داشتن مژه بسیار موثر باشد.

پروتئین، میوه ها، سبزیجات، اسید های چرب همانند آجیل در رشد و تغذیه مژه بسیار موثر هستند.

 چای سبز

چای سبز سرشار از ویتامین ها و آنتی اکسیدان های قدرتمند است که می توانند به کاهش ریزش مژه و مو بسیار کمک کند. یک فنجان چای سبز تهیه کنید و اجازه دهید خنک شود سپس آن را به کمک پد بهداشتی یا پنبه به مژه های خود بمالید.

این کار را یک مرتبه درطی روز انجام دهید تا شاهد پر پشت شدن مژهایتان باشید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا که از بهترین مواد جهت زیبایی مو و صورت می باشد در رشد و زیبایی مژه ها نیز بسیار موثر است.

یک برگ تازه آلوئه ورا را تهیه کرده و یک قطعه کوچک آن را برش بزنید. فشار دادن برش آن سبب می شود چند قطره از ژل این میوه به دست آید این مایع را به مژه های خود بزنید و شب استراحت کنید. صبح روز بعد کل صورت و مژه ها را به خوبی شستشو دهید.

مخلوط آلوئه ورا همراه با روغن کرچک یا روغن زیتون جهت افزایش رشد مژه بسیار خوب است.

نظافت مژه ها

تمیز نگه داشتن صورت و مژه ها بخش مهمی از سلامت مژه را در بر می گیرد. سعی کنید با مواد آرایشی به خصوص ریمل هرگز نخوابید چرا که ماندن مواد شیمیایی بر پایه مژه سبب شکستن و ریزش آن می شود.

حتما قبل از خواب مژه ها را با مواد بهداشتی کاملا تمیز کنید.

ماساژ

ماساژ دادن پلک ها سبب بهبود گردش خون و تحریک رشد مژه ها می شود.

دست ها را به خوبی بشویید، سپس چند قطره روغن زیتون یا روغن نارگیل به نوک انگشتان خود زده و پلک ها و پایه مژه ها را به مدت پنج دقیقه به خوبی ماساژ دهید.

این کار را چند مرتبه در هفته تکرار کنید.

ریمل های مضر

بسیاری از ریمل های مژه حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که می توانند سبب خشک و شکننده شدن مژه شوند.

از برند های بسیار معتبر و سالم برای ریمل و لوازم آرایش خود استفاده کنید و هر دو ماه یک بار ریمل مژه خود را تعویض کنید تا از عفونت های چشم جلوگیری به عمل آورده باشید.

منبع:نت نوشت

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here