اگر کودکتان ” چهار دست و پا ” می رود بخوانید!

0
1025
Loading...
graphicstock.com

اگر کودکتان ” چهار دست و پا ” می رود بخوانید!

بهترین و مهم ترین ابزاری که می توانید استفاده کنید تا مطمئن شوید که ایمنی فرزندتان مهیاست، چشمانتان هستند. همیشه فرزندتان را جلوی چشم خود داشته باشید، حتی اگر او در چادر اسباب بازی اش مخفی شده باشد. اگر فرزندتان سعی کرد تا چیزی را بگیرد که اصلا مناسب او نیست، آن را از دسترسش دور کنید و جایگزین مناسبی برایش تامین کنید. مثلا اگر او سعی داشت که کنترل تلویزیون را به دست بگیرد، آن را از دستش بگیرید و به جای آن اسباب بازی کوچکی به او بدهید. در انجام دادن این کار پیگیر باشید، زیرا فرزندتان به زودی آنچه برای بازی است و آنچه نمی تواند دست بزند، را یاد خواهد گرفت.

· در سطح بچه پایین بیایید

بهترین روش برای اینکه دریابید که برای ضد ضربه کردن خانه چه کارهایی لازم است، قرار گرفتن در سطح فرزندتان است. بنابراین، روی زمین دراز بکشید و به اطراف و به آنچه در آن سطح به فرزندتان نزدیک ترین است، نگاهی دقیق بیندازید. این موارد شامل پریز برق، لبه های تیز، پله ها و اشیای بالقوه خطرناکی می شود که باید راهی برای ایمنی آنها در نظر بگیرید تا فرزند در حال خزیدنتان با خطر مواجه نشود.

· آن را کنار بگذارید

Loading...

به جای اینکه سعی کنید وسایل اتاق را ایمن سازی کنید، بهتر است اشیای قیمتی را دور از دسترس بگذارید. شکستنی ها را در مکان های بالاتر قرار دهید و خرده ریزهای قیمتی را موقتا در انبار بگذارید تا فرزندتان بزرگ شود. از همه مهم تر، همه ی مواد شیمیایی سمی و شوینده ها را در گنجه ای در طبقات بالا قرار دهید. اغلب خانم ها از کمد زیر ظرفشویی برای نگهداری شوینده ها و پاک کننده های خانگی استفاده می کنند، بنابراین باید آشپزخانه ی منزل را دوباره مرتب کنید تا وسیله ای جز ظروف پلاستیکی بی ضرر دسترس فرزندتان نباشد.

· درب، پنجره و نقاط کور

اگر اتاقی مناسب بچه نیست، در آن را بسته نگه دارید. پنجره ها، خصوصا پنجره هایی که در دسترس فرزندتان هستند را همیشه بسته نگه دارید یا آنها را قفل کنید. اطمینان یابید که ریسمان پرده ها و نخ کرکره ها در محل بالایی بسته شده اند تا فرزندتان با آنها بازی نکند و در آنها گیر نیفتد. سیم تمام وسایل و تجهیزات الکترونیکی را مخفی کنید، زیرا برای بچه ای که چهار دست و پا می رود خطر آفرین است، به این معنا که یا در آنها به دام می افتد یا به برق گرفتگی می انجامد.

· پیشگیری از خطرهای آشپزخانه و حمام

از نظر آماری، خطرناک ترین جا آشپزخانه است، زیرا بسیاری از اتفاق های ناخوشایند در آن اتفاق می افتد. اگر حیوان خانگی را در آشپزخانه تغذیه می کنید، ظرف آنها را به بیرون از منزل ببرید، چون امکان دارد فرزندتان از غذای حیوان خانگی بخورد یا ظرف آب آنها را بریزد.

· ایمنی پله ها

اگر منزل تان پله دارد، ضروری است که در بالا و پایین آن دروازه های ایمنی نصب کنید. به این ترتیب، می توانید به فرزندتان اجازه دهید تا با ایمنی در تمام خانه به اکتشاف بپردازید، بدون اینکه نگران افتادن آنها از پله ها باشید.

· مبلمان

همان طور که خردسال یاد می گیرد تا خود را برای ایستادن بالا بکشد، از بخش هایی از مبلمان نیز کمک می گیرند، چه میز و چه قفسه ی کتاب یا مبل باشد. مطمئن شوید که مبلمان منزلتان تکیه گاه ایمنی برای فرزندتان است و وقتی بچه آن را می گیرد یا به آن تکیه می دهد، از جای خود حرکت نمی کند.

وسایل بسیار ضروری!

1. قفل های کمد یا کابینت نسبتا ارزان هستند و به سادگی نصب می شود تا کوچولوی شما را با خزیدن در حال اکتشاف است، از خالی کردن یا خوردن محتویات طبقات زیرین آشپزخانه حفظ کند.

2. قفل های توالت. توالت برای بچه ها شگفت انگیز است و خیلی زود بازی محبوب آنها انداختن هر چیزی داخل توالت می شود. با نصب قفل کودکان می توانید از انداهتن کلید ماشین و دیگر اشیای منزل به داخل توالت پیشگیری کنید. در دستشویی زیر اندازی بیندازید که لیز نمی خورد، و مطمئن شوید که شیرهای دستشویی و حمام دور از دسترس کوچولوی خزنده ی شماست.

3. پریزهای برق را با محافظ بپوشانید اینها وسایل بسیار مهمی اند که باید خریداری شوند، خصوصا اگر پریزهای منزلتان را نمی توانید با مبلمان بپوشانید. این ابزارها همه جا به فروش می رسد و کمک می کند تا فرزندتان را از رخدادهای ناگوار حفظ کنید.

منبع:نی نی نما

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here