کیف مدرسه یا کوله پشتی؟ / یک کیف استاندارد برای دانش‌آموزان چه ویژگی‌هایی دارد؟

0
604
Loading...
graphicstock.com

کیف مدرسه یا کوله پشتی؟ / یک کیف استاندارد برای دانش‌آموزان چه ویژگی‌هایی دارد؟

کیف مدرسه یا کوله پشتی؟ دانش‌آموزان کمی قدیمی‌تر، تنها به دنبال یک کیف یا کوله پشتی مناسب بودند تا کتاب و دفترهایشان را در آن جای دهند اما این روزها داستان با گذشته متفاوت است. شما باید کیفی را برای فرزندتان انتخاب کنید که علاوه بر کتاب و دفترهایی که اتفاقا سنگین‌تر از گذشته هستند، باید به فکر جای مناسبی برای نهار و تغذیه، لپ‌تاپ و ابزارهای دیگری باشید که این روزها دانش‌آموزان به آن‌ها احتیاج دارند.

باید کیفی را انتخاب کنید که:

 • استاندارد باشد و سلامت ستون فقرات فرزندان‌تان را تهدید نکند
 • با دوام باشد و حداقل تا پایان یک سال تحصیلی دوام بیاورد
 • تنوع رنگ و طرح داشته باشد تا سلیقه کودکان و نوجوانان را تامین کنید
 • و قیمت مناسبی داشته باشد تا با اقتصاد خانواده همراه شود
 • در این مقاله چند نکته درباره ویژگی‌های یک کیف یا کوله‌پشتی استاندارد و بادوام را با هم مرور می‌کنیم:
  • کوله پشتی باید با اسکلت بدن انسان هم‌خوانی داشته باشد

  سنگینی کیف باید بین هر دو کتف تقسیم شود. چند پد روی دسته‌های کوله پشتی می‌تواند از فشاری که کیف به کمر وارد می‌کند، کاهش دهد. به این پدها، پدهای حمایتی می‌گویند که می‌توانند در بخش پشتی کوله هم به کار برود که باعث می‌شود، راحتی شما چند برابر افزایش پیدا کند.

  • کیف دوشی کج را فراموش کنید و کوله پشتی را جایگزین کنید

  اگر وسایل مدرسه یا دانشگاه شما یا فرزندتان زیاد و سنگین است، باید مطمئن شوید که وزن آن‌ها روی تمام بدن تقسیم می‌شود. به این ترتیب اگر به فکر سلامتی‌تان هستید باید با کیف‌های دوشی خداحافظی کنید.

  این مدل کیف تمام وزن را روی یک شانه می‌گذارد در حالی که کوله مدرسه وزن را بین دو شانه تقسیم می‌کند. این ویژگی کمک می‌کند هم فشار کمتری به کمر و شانه‌ها وارد شود و هم سلامت زانو و ساق پا در وضعیت بهتری قرار بگیرد.

  Loading...

  • بندهای کوله پشتی باید قابل تنظیم باشد

  همیشه مطمئن شوید که می‌توانید اندازه بندهای کوله را تنظیم کنید. بندهای قابل تنظیم در انواع کوله پشتی به شما این امکان را می‌دهد که کیف را کاملا به کمر فرد استفاده کننده، نزدیک کنید.

  اگر بند کوله خیلی شل باشد، وزن کوله بدن را به عقب می‌کشاند و سنگینی بیشتری به کمر وارد خواهد شد، در نتیجه احتمال ابتلا به مشکلات ستون فقرات و گردن افزایش پیدا می‌کند.

  • کوله قرار است پر از وسایل باشد، پس کوله سبک را انتخاب کنید

  وزن کوله پشتی از اهمیت بالایی برخوردار است. هیچ وقت فراموش نکنید که هر قدر هم به وسایل داخل کیف نیاز داشته باشید، هیچ گاه نباید بیش از ۱۵ درصد وزن بدنتان را حمل کنید.

  یک کوله پشتی سبک به شما امکان می‌دهد تا بتوانید وسایل بیشتری را با خودتان حمل کنید.

 • منبع:دارچین
- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here