نقشه ماهرانه دختر ۱۶ ساله برای ۵ سال اخاذی از مرد پولدار

0
545
Loading...

نقشه ماهرانه دختر ۱۶ ساله برای ۵ سال اخاذی از مرد پولدار

مرد میانسال ۵ سال تمام فریب حرف‌های دختری را خورد که وانمود می‌کرد وضع مالی خوبی ندارد و نان‌آور خانواده‌شان است و در این مدت یک میلیارد تومان به او کمک کرد غافل از اینکه همه داستانی که او تعریف کرده بود، دروغ است و وی قربانی یک فریب بزرگ شده است.

چند روز پیش مردی مضطرب و نگران راهی پلیس فتای استان فارس شد و از مأموران کمک خواست. او می‌گفت که فریب دختری جوان را خورده و حالا که واقعیت را فهمیده، دختر جوان قصد اخاذی از او را دارد.مرد ثروتمند در تشریح ماجرا چنین گفت: 5سال پیش در یکی از سایت‌های اجتماعی چشمم به عکس دختری افتاد که به‌نظر افسرده می‌رسید.

برایش پیام فرستادم تا شاید بتوانم کمکش کنم. او هم مدعی شد در خانواده‌ای فقیر زندگی می‌کند که وضعیت مالی بدی دارند و به‌تنهایی خرج پدر و مادر و خواهرانش را می‌دهد. او حتی عکس‌هایی از محل زندگی‌اش و پدر و مادرش فرستاد و گفت که دیگر تحمل این وضعیت را ندارد.

شاکی ادامه داد: دلم برایش سوخت و گفتم که می‌خواهم کمکش کنم. ابتدا برایش مبلغی فرستادم و پس از آن آشنایی ما شروع شد. او دختری 16ساله به نام هلیا بود که هربار با هم ملاقات می‌کردیم، از سختی‌های زندگی‌اش می‌گفت و من هم هر بار مبلغی به حسابش می‌ریختم تا به خانواده‌اش کمک کند.

Loading...

بیشتر از 2سال از آشنایی ما می‌گذشت تا اینکه وی ناپدید شد و دیگر نه جواب تماس‌هایم را می‌داد و نه پیام‌هایم را. تا اینکه مدتی قبل فردی با من تماس گرفت و خودش را از دوستان هلیا معرفی کرد. او گفت که هلیا باردار شده و برای اینکه خانواده‌اش متوجه نشوند، به تهران رفته و حالا فرزند دوقلو دارد و برای اینکه خرج آنها را در بیاورد، در خانه مردم کلفتی می‌کند.

او سپس از من خواست که به وی کمک کنم و من هم مبلغی برایش فرستادم تا به‌دست هلیا برساند. این ماجرا ادامه داشت و دوست هلیا هربار مبلغی از من می‌گرفت تا به او برساند و من هم تلاش می‌کردم تا او و فرزندان دوقلویش زندگی راحتی داشته باشند. اما بعد از مدتی، یکی از دوستانم را دیدم که هلیا را می‌شناخت و وقتی ماجرا را برایش تعریف کردم، گفت که هلیا هرگز باردار نشده و هیچ فرزندی ندارد.

مرد میانسال گفت: با شنیدن این خبر، فهمیدم که ماجرا دروغ است و برای همین تصمیم گرفتم دیگر کمکی به او نکنم. پس از آن بود که تهدیدها شروع شد و فردی که تا پیش از آن مدعی بود دوست هلیاست، مرا تهدید کرد که اگر به وی پول ندهم، رازم را نزد همسر و فرزندانم فاش می‌کند و آبرویم را می‌برد. پس از تهدیدهای او بود که تصمیم گرفتم ماجرا را به پلیس اطلاع دهم.
با شکایت این مرد تحقیقات مأموران شروع شد و آنها موفق شدند دختر جوان را دستگیر کنند.

با دستگیری وی راز مهمی فاش شد. دختر جوان در همه این سال‌ها درباره خانواده‌اش دروغ گفته بود. حتی عکس‌هایی که از محل زندگی‌اش و پدر و مادرش برای مرد میانسال فرستاده بود، جعلی و دروغین بودند و در حقیقت وضعیت زندگی آنها متوسط بود. دختر جوان با داستانسرایی و دروغ‌هایی که به شاکی گفته بود، توانسته بود در این 5سال یک میلیارد تومان از او اخاذی کند که با کشف این راز دستور بازداشت وی صادر شد.

به گفته سردار گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس با به‌دست آمدن مدارک محکم علیه متهم، وی به فریب شاکی اعتراف کرد و پرونده‌اش در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here