درمان جوشهای سرسیاه با لیمو و تخم مرغ

0
1626
Loading...
graphicstock.com

درمان جوشهای سرسیاه با لیمو و تخم مرغ

اگر هزینه روشهای مختلف درمانی برای زیبایی پوست شما از میزان درآمدتان بیشتر است، بهترین روش ممکن استفاده از روشهای خانگی برای از بین بردن جوشهای سرسیاه است.

درمان خانگی جوش سرسیاه

جوش های سرسیاه یکی از انواع آکنه هستند. جوش های سرسیاه فولیکول هایی هستند که منافذ آنها بیش از حد باز است. این منافذ با چربی ها و سلول های مرده پوست پر شده اند و در نتیجه یک واکنش شیمیایی به اکسیده شدن ملانین در پوست منجر می شوند. راه های گوناگونی برای درمان جوش های سرسیاه وجود دارند. اما کلید هر روش درمانی، دوام و پشتکار است. هیچ یک از انواع آکنه را نمی توان یک شبه درمان کرد. اما استفاده از روش های صحیح و اصلاح الگوی زندگی به از بین رفتن این مشکل پوستی کمک بسیاری می کند.

جوش سرسیاه

برای از بین بردن جوشهای سرسیاه می توان از مواد موجود در خانه استفاده کرد تا چهره زیبایی داشته باشید.

Loading...

مواد لازم:

لیموی تازه 3 قطره
سفیده تخم مرغ 1 عدد
دستمال

طرز تهیه :

اول برای اینکه جوشهای سرسیاه نرم شوند صورت را اول بخار میدهیم به این طریق که یک قابلمه آب می جوشانیم حوله را برروی سر می اندازیم روی قابلمه خم شده یک مدت به آن شکل میمانیم تخم مرغ و آب لیمو را مخلوط کرده به جوشهای سرسیاه میزنیم رویش دستمال قرار میدهیم 20 دقیقه به همین شکل بماند وقتی صورت را می شوئیم با یک لیف تیز ملایم نقاط سیاه را می سابیم این ماسک را هفته ای 2 بار انجام میدهیم دو هفته دیگر پوستتان براق و بدون جوشهای سرسیاه است

بخور پوست برای رهایی از جوشهای سرسیاه

بخور دادن پوست یکی از بهترین راه های زیباسازی پوست است, در ادامه دو بخور برای باز کردن منافذ پوست و جوش های سرسیاه به شما معرفی میکنیم.

دو بخور عالی برای پوست

در دنیای مدرن امروز ازبخار آب (بخور) در سالن های آرایشی و زیبایی پوست صورت استفاده می شود. بخور دادن پوست صورت دارای مزایای چند ازجمله موارد زیر است:

• منافذ و روزنه های پوست را باز می کند.
• سلولهای پوستی مرده را می زداید.
• امکان پاک کردن کامل و عمیق پوست را مهیا می سازد.
• برای جوش های سر سیاه و همچنین آکنه یا غرورجوانی مفید است.

بخور انبه هندیبخور پوستبخور انبه هندی، سلول های مرده پوست را از بین می برد و بافت پوششی لطافت می بخشد ، انبه هندی بسیار مقوی است. پس از بخور دادن پوست با آن, صورتتان را با آب ولرم بشویید و پس از آن خیار رنده شده را با آب سرد جهت بسته شدن منافذ پوست استفاده کنید.

بخور ضد جوش های سر سیاه
100 گرم آب را جوش آورده و 2 قاشق گل بابونه را درون آن بریزید، حرارت را کم کنید و صوورت را بر روی بخار این محلول قرار دهید. این عمل را طی 10 دقیقه چندین مرتبه تکرار کنید. ظرف را از روی حرارت بر داشته به کناری بگذارید تا ولرم شود. از محتوی ظرف بر روی پوست بگذارید و 10 دقیقه صبر کنید. صورت را با آب ولرم بشویید و خشک کنید. با این عمل جوش های سرسیاه شما زایل خواهد شد.

تذکر:
در استفاده از بخور اصلا افراط نکنید زیرا دچار آسیب های پوستی می شوید.

منبع:جام نیوز

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here