درمان طاسی مردان با روشی جدید

0
5127
Loading...
graphicstock.com

کچلی یا طاسی ریزش موی ناشی از ریزش موی سر است. این ممکن است به یک منطقه از پوست سر اشاره کند مانند ریزش مو تنها در بالای پوست سر. گاهی اوقات کل پوست سر را شامل می شود. ریزش مو می تواند به طور همزمان در چندین ناحیه بدن اتفاق بیفتد اگرچه اصطلاح طاس برای مقادیر مختلف ریزش مو در پوست سر استفاده می شود. انواع مختلفی از ریزش مو و الگوهای مختلفی وجود دارد که از آن جمله می توان به تعداد زیادی از علل اشاره کرد.
گاهی اوقات از دست دادن مو به طور موقت است و رشد مو پس از آنکه علت اصلی بازگردانده شود یا دوره های رشد تغییر کند بازسازی می شود. در مواقع دیگر، ریزش مو ممکن است دائمی باشد و فولیکول ها برای تحریک رشد مو تحریک نشوند. گرچه طاسی در مردان معمول است اما در زنان نیز ممکن است رخ دهد. برخی از علل ریزش مو در مردان و زنان ممکن است به دلایل مختلف رخ دهد

درمان طاسی مردان با روشی جدید

درمان طاسی در مردان طی سالهای اخیر به نتایج قابل قبولی رسیده است که در تازه ترین مطالعات انجام شده ،استاد پزشکی ترمیمی در دانشگاه کالج لندن به ایده ای جالب در درمان طاسی سر دست یافته است.

راهی جدید برای درمان طاسی سر در مردان

درمان طاسی

 درمان طاسی سر در مردان در تازه ترین مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه لندن به راه حلی جالب رسیده است که به گفته ی مسئول این مطالعات با کندن باقی مانده موهای سر ممکن می شود.

Loading...

 طبق یک مطالعه جدید، می توان با کندن باقی مانده موهای سر به درمان طاسی به صورت جالبی کمک کرد.

این مطالعه که به سرپرستی پروفسور «چنگ مینگ چونگ» از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی به انجام رسیده، نشان می دهد که کندن 200 مو از پشت موش باعث تولید دوباره نزدیک به 1،300 مو در آن محل شده است.

طاسی با الگوی مردانه، دلیل 95% طاسی های مردان است. طاسی مردانه که ریزش مو تیپ مردانه است را نمی توان یک بیماری محسوب کرد. این وضعیت به طور معمول در مردانی که از نظر ژنتیکی مستعد این وضعیت هستند اتفاق می افتد و در واقع نوعی پاسخ فیزیولوژیک بدن به آندروژن ها یا همان هورمون های مردانه می باشد.

براساس نتایج به دست آمده از این تحقیق آسیب رسیدن به فولیکول های مو می تواند باعث به وجود آمدن موهای بیشتر در محیط اطراف آن شود. براساس چنین فرضیه ای تحریک فولیکول های مو با از بین بردن مکانیکی آنها (کندن) می تواند منجر به رشد دوباره موها شود. آنها دریافتند که کندن موها از یک منطقه 5-3 میلیمتری باعث می شود که بین 1300-450 موی جدید رشد کند.

به گفته پروفسور «کریس میسن»، استاد پزشکی ترمیمی در دانشگاه کالج لندن در انگلیس، این ایده هوشمندانه است اما درمان قطعی طاسی در انسان ها محسوب نمی شود و تحقیقات گسترده ای برای اطمینان از موثر بودن این روش مورد نیاز است.

 دلایل طاسی مردان
وقتی موهای شما بدون آنکه به تدریج تنک شوند، به طور ناگهانی ریزش پیدا می‌کنند، معمولا پای چیزی غیر از الگوی طاسی در میان خواهد بود. علل دیگر عبارتند از:
• بیماری‌هایی مانند کم‌خونی یا مشکل تیروئید
• پرتو درمانی یا شیمی‌درمانی
• مصرف داروهایی مانند رقیق‌کننده خون، برخورداری از سطح بالای ویتامینA، و استروئیدها که برخی از آقایان برای عضله‌سازی از آنها استفاده می‌کنند
• عفونت پوست سر
• مشکلات مربوط به رژیم غذایی،مانند کمبود آهن یا کمبود بیش از حد ویتامین A
• استرس
• داشتن یک مدل موی ثابت برای مدت طولانی
در اکثر موارد فوق، اگر به موقع به مشکل خود رسیدگی کنید می‌توانید به رشد مجدد موهای‌تان امیدوار باشید.
آیا ریزش مو خطرناک است؟ 
الگوی طاسی مردانه به طور کلی نشانه یک مشکل پزشکی جدی نیست، اما این عارضه با مشکلاتی از قبیل بیماری عروق کرونر قلب، بزرگ شدن پروستات یا سرطان پروستات، دیابت، چاقی و فشار خون بالا مرتبط است. اگر متوجه ریزش موهای خود شدید، باید ببینید ریزش موهایتان چه الگویی دارد و به چه مقدار است. برای حل مشکل بهتر است با دکترتان مشورت کنید.
درمان ریزش مو در مردان
محصولات زیادی برای جلوگیری یا کاهش سرعت روند ریزش مو برای مردان وجود دارد. اما تنها تعداد انگشت‌شماری از آنها موثرند. برای درمان، لازم نیست کیف پول خود را برای خرید شامپوهای بی‌ارزش و مکمل‌های بی‌تاثیر خالی کنید.
هیچ درمانی برای ریزش مو وجود ندارد، اما این محصولات می‌توانند روند ریزش موی شما را متوقف کنند. بهترین زمان برای استفاده از این محصولات وقتی است که موی زیادی از دست نداده‌اید. بنابراین، از همان زمانی که متوجه نازک شدن موهای‌تان شدید، با دکتر خود صحبت کنید.

منبع:نمناک-سلام دکتر

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here