فکر میکنید در این عکس چند رنگ وجود دارد؟

0
1267
Loading...

 

 

 

فکر میکنید در این عکس چند رنگ وجود دارد؟

Loading...

آیا شما قادر به تشخیص رنگ ها در تصویر زیر می باشید؟ تصویری که در آن چند رنگ گنجانده شده است و به نوعی حسگرهای چشم شما را به چالش می کشد،با ما همراه باشید تا قدرت تشخیص چشم خود را محک بزنید.

دنیای اطراف ما انسان ها پراست از رنگ های مختلف گرم، سرد، تیره، روشن، رنگ هایی که تاثیری شگفت در زندگی و حالات روحی و روانی و حتی جسمی ما دارند،چشم انسان از توانایی تشخیص یک تا 10 میلیون رنگ مختلف برخوردار است حتی بررسی ها و  شنیده ها حاکی از آن است وجود گروهی کوچک از زنان که چهار نوع سلول مخروطی در چشم آنها وجود دارد نشان می دهد امکان تشخیص تعداد بسیار بیشتر از 10 میلیون رنگ وجود دارد.

در ادامۀ این مطلب تصویری را مشاهده می کنید که شاید به نظر ساده برسد اما 75 درصد از مردم نمی توانند همه ی رنگ های داخل تصویر را ببینند یا تشخیص دهند؟ با یک آزمایش ساده در این مطلب می توانید درک صحیحی از رنگ ها داشته باشید.

ما به کمک دو نوع حسگر میله ای و مخروطی موجود در شبکیه چشم می توانیم رنگ ها را ببینیم. چشم انسان به طور طبیعی حدود 120 میلیون حسگر میله ای و شش تا هفت میلیون حسگر مخروطی دارد؛ گرچه حسگرهای میله ای هزاربار حساس تر از حسگرهای مخروطی هستند، اما آنها به رنگ واکنش نشان نمی دهند و تنها می توانند تصاویر سیاه و سفید و سایه های متفاوتی از رنگ خاکستری را درک کنند.

تعداد رنگ هایی که شما می توانید ببینید به تعداد حسگر های مخروطی چشم شما بستگی دارد. در واقع حسگر های مخروطی چشم شما هستند که رنگ ها را تشخیص می دهند. این آزمایش ساده (عکس) می تواند به شما بگوید که چه قدر خوب می توانید رنگ ها را تشخیص دهید. فقط تعداد رنگ هایی را که در طیف بالا می بینید، بشمارید.

چند رنگ در طیف تصویر بالا وجود دارد؟

اگر کمتر از 20 رنگ را در طیف بالا مشاهده کردید، شما دیکرومات هستید. این بدان معنی است که شما دو نوع حسگر مخروطی در چشمانتان دارید. سگ ها هم دیکرومات هستند.

اگر بین 20 تا 32 رنگ را در تصویر بالا مشاهده کردید، شما تریکرومات هستید. این بدان معنی است که شما سه نوع حسگر مخروطی در چشمانتان دارید. تریکرومات ها به خوبی قادر به تشخیص رنگ های آبی، بنفش، سبز و زرد هستند. 50 درصد از مردم تریکرومات هستند.

اگر بین 32 تا 39 رنگ را در طیف بالا مشاهده کردید، شما تتراکرومات هستید. این بدان معنی است که شما چهار نوع حسگر مخروطی در چشمانتان دارید. به طور قطع، تشخیص رنگ زرد با تونالیته های مختلف برای همه دشوار است. فقط 25 درصد از مردم تتراکرومات هستند.

اگر بیشتر از 39 رنگ را مشاهده کردید، دوباره بشمارید! فقط 39 رنگ مختلف در طیف بالا وجود دارد. با این وجود باز هم شما تتراکرومیک هستید.

فکر میکنید در این عکس چند رنگ وجود دارد؟

منبع:عصرایران

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here