بهترین ساعت روز برای لاغری

0
3547
Loading...
graphicstock.com

بهترین ساعت روز برای لاغری

لاغری و تناسب اندام رابطه ای نزدیک با شرایط مختلف و ساعات متفاوت روز دارد. با دانستن این نکته که چه ساعاتی از روز چه نوع ورزشی موجب سوخت کالری و کاهش وزن با سرعت بیشتری می شود.

بهترین زمان برای کاهش وزن

لاغری و تناسب اندام با ورزش سریعتر به دست می آید اما برای اینکه نتیجه ی بهتری از حرکات ورزشی لاغری بگیریم باید بدانیم که بدن در چه ساعاتی از روز بهتر کالری می سوزاند.

لاغری

 

هر شرایطی فواید و مضرات خاص خودش را دارد. این شما هستید که با توجه به تمایلات و امکانات تان، مناسب ترین زمان را انتخاب می کنید. اما فراموش نکنید که هدف اصلی چیزی نیست جز چند بار دویدن در هفته به طور منظم (اگر ورزش دیگری انجام نمی دهید، ایده آل ترین میزان دویدن، 3 بار در هفته است).

Loading...

اگر صبح بدوید این فرصت را دارید که دوش بگیرید، لباس های تان را عوض کنید. این انتخاب را دارید که قبل یا بعد از دویدن صبحانه بخورید. مسلماً صبح، زمانی است که بیشتر از اوقات دیگر روز سرحال هستید.

 در نهایت، دویدن صبحگاهی خواب شب تان را مختل نخواهد کرد. در واقع، دویدن در غروب همیشه مشکلات خواب را به دنبال دارد (به دلیل فعالیت، زمانی برای پایین آمدن ضربان قلب مورد نیاز است).

ولی باید گفت که بدن صبح خیلی زود هنوز کامل از خواب بیدار نشده، بنابراین باید صبح بدن را خوب اداره کرد و نباید خیلی به آن فشار آورد. انجام حرکات کششی قبل از شروع دویدن باعث انعطاف پذیری عضلانی و مانع از بروز هر گونه مشکلی می شود. این ورزش اگر یک روز بی تحرک پشت میز کار را به دنبال داشته باشد، احتمال کوفتگی را بالا می برد. در نهایت، اگر صبح ها می دوید باید به تنهایی صبحانه بخورید و حواس تان باشد که دیر به سرکار نرسید

یک توصیه، تا جایی که برای تان ممکن است دو صبحگاهی را به تأخیر بیاندازید؛ بهترین زمان بین ساعات 11-10 است.

دویدن در ظهر

دما و توانایی های بدن در این زمان در بهترین شرایط هستند. ظهر زمان بسیار مناسبی برای انجام کارهایی است که نیاز به سرعت دارد. احیای بدن در وسط روز بسیار خوب اتفاق می افتد و احتمال اختلال در خواب وجود ندارد. در نهایت، کار بعد از ظهرتان با کیفیت بسیار بالایی انجام خواهد شد. 

 توجه، شما باید تغذیۀ مناسبی داشته باشید و همان طور که می دانید صبحانه مهم ترین وعدۀ غذایی است (از نوع صبحانه های امریکایی). ضمناً شما باید 30 دقیقه قبل از دویدن میان وعده (غلات، میوه های خشک) هم میل کنید، البته در این وعده باید از خوردن بیش از حد مواد قندی اجتناب شود. و در نهایت ناهار تان هم باید متعادل باشد.

  خوب برنامه ریزی کنید زیرا با توجه به زمان دویدن تان باید یک سری از مسائل را در نظر داشته باشید، از جمله صبحانه، میان و عده و نهار، ساک ورزشی تان، تعویض لباس و دوش گرفتن.

دویدن در هنگام غروب

غروب هم زمان بسیار خوبی برای دویدن و انجام کارهای سرعتی است به حدی که احیای بدن بسیار عالی انجام خواهد شد. شما  بیشترین انرژی ممکن را 5 ساعت بعد از یک ناهار سرشار از کربوهیدرات یا 3 ساعت بعد از عصرانه در اختیار خواهید داشت. بهترین کار این است بعد از یک روز کاری استراحت کنید و هنگام غروب با یک گروه یا  در باشگاه ورزشی بدوید.

گفتنی است انجام فعالیت های شبانه احتمال مشکلات خواب را با خود به دنبال خواهد داشت. توجه، ممکن است کارتان بیش از حد طول بکشید و برنامۀ دوتان کنسل شود. خستگی روزانه هم ممکن است مانع از دویدن شما گردد. در نهایت، باید برنامۀ ورزشی تان را با خانواده تان هم هماهنگ کنید زیرا انجام فعالیت های ورزشی بازگشت شما به خانه را به تأخیر خواهد انداخت

كدام موقع مناسب ورزش كردن است؟

یکی از متخصصان علم ورزش که روي انگيزه هاي موفق ورزش در زمانهاي متفاوت مطالعه كرده است وي مي گويد: «با وجود تصورات مفيد و سودمند در بيدار شدن و ورزش  صبحگاهي، من بيشتر بعد از ظهرها ورزش مي كنم. چون بدنم در بعد از ظهر راحت تر به ريتم موزون مي رسد در حالي كه در صبح اين آمادگي را ندارم

براي برخي مردم بعدازظهر بهترين وقت ورزش است به ويژه وقتي همكاران و كارگران يك شركت با هم باشند و شرط كنند كه عصرانه را فقط بعد از ورزش ميل كنند نه قبل از آن.

برايانت در كنفرانس بين المللي ورزش، تناسب و تغذيه مي گويد: «فوراً بعد از خوردن غذا ورزش نكنيد، خون بايستي در هنگام ورزش به ماهيچه ها برود در حالي كه خون بعد از صرف غذا براي هضم آن در دستگاه گوارش است. پس 90 دقيقه بعد از هر وعده سنگين غذايي به بدن فرصت دهيد

منبع:باشگاه خبرنگاران

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here