نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی …

0
223
Loading...
graphicstock.com

نشانه های مخفی افراد باهوش؛ احتمالا شما هم باهوش هستید ولی …

شاید شما نیز بخواهید نشانه های افراد باهوش را بدانید. بیشتر مردم می کوشند تا با رفتارهایشان به دیگران نشان دهند که جز افراد باهوش هستند و نشانه های افراد باهوش را دارند. در حالیکه بیشتر افراد تیزهوش به خودی خود نمی دانند که در این رده قرار گرفته اند. این یک عمل ثابت شده است که انسانهای باهوش از تیز هوشی خود مطلع نیستند و شاید خود را احمق فرض کنند. بنابراین اگر شما از میزان درایت عقلی خود مطمئن نیستید با مرور ویژگی های افراد باهوش خواهید توانست به این مهم پی ببرید.

افراد شاد و باهوش انسانهای خاصی نیستند. فقط سطح IQ آنها از حد معمولی بالاتر است. اما در خصلت و منش زندگی آنها خصوصیاتی مشاهده شده است که در ادامه از نشانه های مخفی افراد باهوش برایتان خواهیم گفت!

نشانه های افراد باهوش چیست؟

طی مطالعات دانشگاه مدیریت سنگاپور و دانشکده اقتصاد لندن درباره نشانه های افراد باهوش ، افرادی که شادتر هستند زمان کمتری را با دوستان خود می گذرانند. این بدان معنا نیست که افراد موفق و باهوش از افراد گوشه گیری هستند. بلکه نشان می دهد که مردمی که در مناطق کم جمعیت زندگی می کنند شادتر هستند. و به طور کلی افراد در مناطق کم جمعیت اکثریت هوشمندتر از باقی افراد هستند. در واقع می توان گفت مردمی که زمان بیشتری را با دوستان خود صرف می کنند شاید شادتر باشند اما آگاهی اجتماعی کمتری در زندگی آنها وجود دارد.

این نظریه از دید محققان هیچ دلیل منطقی ندارد ولی به نحوی به مسئله عواقب اجدادی بر می گردد. به این صورت که انسان در محیط زیست گسترده تر از رفاه نسبی بیشتری برخوردار خواهد بود و شاید این یکی از المانهای رشد مغزی و فکری باشد.

انسان در اجتماعاتی که بیش از ۱۵۰ نفر زندگی می کنند راحت یا خوشحال نیست. این موضوع را می توان در زندگی اجداد ما نیز پیدا کنیم. در زندگی گذشتگان جوامع شلوغ و پرجمعیت وجود نداشته است. البته این بدان معنا نیست که انسانهای تنها و افسرده می توانند خوشبخت تر و یا حتی باهوش تر باشند. اما صرف وقت در اجتماعات امروزی با زندگی های گسترده شهری مانع پیشرفت هوش و مغز خواهد بود. می توان گفت افرادی که زمان کمتری را با دوستان خود می گذرانند کنترل زیادی بر روی زمان خود دارند. شاید این دلیلی باشد برای خوشحال بودن این دسته از افراد.

Loading...

ویژگی های افراد باهوش

تاثیر موسیقی

تحقیقات نشان می دهد که موسیقی در توسعه ذهن کودکان بسیار موثر است. نمرات آزمون هوشی کلامی کودکان بین ۴ تا ۶ سال پس از یک ماه گوش فرا دادن به موسیقی افزایش یافت. جالب است بدانید کودکانی که در حین آموزش درس به موسیقی نیز گوش می دهند با افزایش IQ مواجه می شوند.

فرزند ارشد

اگر شما کودک بزرگ خانواده هستید شاید یکی از نشانه های افراد باهوش را دارید. طی تحقیقات به عمل آمده وضعیت سلامت و بررسی تولد در میزان IQ بی تاثیر نیست. نتایج نشان می دهد که معمولا فرزندان ارشد متوسط ضریب هوشی ۱۰۳ فرزندان دوم ۱۰۰ و فرزندان سوم ۹۹ است. هر چه میزان اختلاف سنی بین فرزندان کمتر باشد میزان ضریب هوشی نیز اختلاف کمتری خواهد داشت.

تغذیه از شیر مادر

نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می شوند رشد بهتر و همچنین دقت بالاتری خواهند داشت. کودکانی که از شیر مادر استفاده کرده اند در آزمونهای IQ حدود ۷ امتیاز بالاتر از دیگر کودکان داشته اند. رابطه عمیقی بین شیر مادر و میزان درصد IQ وجود دارد.

افراد چپ دست

بزهکاری و جرم و جنایت در بین افراد چپ دست به وفور یافت می شود. این پدیده حداقل بین مردان بیشتر صدق می کند و از نشانه های افراد باهوش است. اما این پدیده مانع از نشانه تحقیقات نمی شود. محققان در آزمونهای تفکر بین افراد چپ دست پی برده اند که افراد چپ دست بیشتر واگرا بوده اند. این افراد مهارت بیشتری دارند و خلاقیت های ذهنی بهتری نسبت به افراد راست دست دارند.

افراد قد بلند

افراد قد بلند نیز یکی از نشانه های افراد باهوش را دارا هستند، کودکانی که قد بلند یا حداقل بلند تر از دیگران هستند درصد IQ بیشتری دارند هر چند که این دلیل فیزیکی هیچ ربطی به مسئله ذهنی ندارد. ولی بیشتر کودکان بلند قد موفق به کسب پول بیشتری نسبت به دیگر دوستان خود هستند.

آموزه های کودکی

بیشتر کودکانی که در سنین پایین شروع به یادگیری های زودتر از سن خود دارند نسبت به دیگر کودکان تیز هوش تر خواهند بود. خواندن و نوشتن در سنین کم می تواند در این عامل بسیار دخیل باشد. خواندن در سن پایین سبب رشد نیروی کلامی و غیر کلامی می شود. کودکانی که قبل از سن مدرسه آموزشهای لازم جهت خواندن و نوشتن را می بینند در آزمونهای ضریب هوشی موفق تر هستند.

اضطراب

بدن انسان همواره در حال رشد می باشد. افرادی که دچار اضطراب هستند از دیگر افراد دقیق تر زندگی می کنند. این سبب می شود به مسائل و اطراف خود دقیق تر باشند. نشخواری فکری یا فکر مداوم در مورد جنبه های موقعیت های اطراف سبب بالا رفتن هوش غیر کلامی می شود. البته وسواس فکری را باید از این مسئله جدا بررسی کرد.

انسانهای شوخ طبع

افرادی که توانایی هوشی بالایی دارند معمولا به وسیله طنز با مسائل رو به رو می شوند. شاید بتوان گفت در اصطلاح روزمره آنها را بامزه تلقی می کنند و این یکی از جنبه های هوش استدلالی این افراد و از نشانه های افراد باهوش است.

انسانهای کنجکاو

کنجکاوی را با فضولی یکی نشمرید چرا که یکی از ویژگی های افراد باهوش کنجکاوی است. افراد باهوش از بر هر مسئله تازه و جدیدی که برایشان رخ می دهد به راحتی نخواهند گذشت. این انسانها در هر رشته و کاری که قرار دارند کنجکاو به دست آوردن علم و دانش دقیق تری هستند.

تلاشهای راحت

انسانهای معمولی برای انجام کارهای سخت تنبلی می کنند. این در حالیست که افراد باهوش و ذکاوت تلاش می کنند اما نه زیاد. آنها راه حلهای درست و راحت را پیدا می کنند. برای رسیدن به اهدافشان نیاز به سخت کار کردن ندارند. آنها با توجه به استعداد خاصی که دارند به راحتی به هدف می رسند. این گونه افراد تلاش می کنند اما نه به سختی.

این نشانه های افراد باهوش با IQ بالا می باشد. داشتن این نشانه ها نمی تواند دلیل بر ذکاوت فردی باشد اما می تواند نشانه هایی از وجود یک نیرو بیشتر در ذهن انسان باشد.

شما چطور؟ آیا شما با خواندن این مطلب به میزان هوش خود پی بردید؟

- Advertisement -
Loading...

پاسخ دهید

نظر خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید