نشانه های کمبود انواع ویتامین ها و مواد معدنی روی صورت و چهره

0
2434
Loading...
graphicstock.com

نشانه های کمبود انواع ویتامین ها و مواد معدنی روی صورت و چهره

آیا می دانید از روی ظاهر خود می توانید نشانه کمبود ویتامین ها و مواد معدنی را تشخیص دهید؟ با چند روش می توان کمبود ویتامین و مواد ضروری بدن را تشخیص داد.

نشانه های کمبود انواع ویتامین ها و مواد معدنی روی صورت و چهره

چهره را آینه سلامت بدن می دانند و اکثر پزشکان برای تشخیص بیماری ها از معاینه چشم و دهان استفاده می کنند ، برای چند دقیقه پزشک خود باشید و نشانه کمبود ویتامین را از وضعیت ظاهر خود تشخیص دهید. همانطور که در ادامه این بخش از سلامت نمناک خواهید خواند اگر مشکل کمبود ویتامین دارید باید آزمایش خون بدهید و اگر شما کمبود مواد مغذی و نشانه کمبود ویتامین را در خود داشته باشید نشانه های آن در بدن و روی صورت ظاهر می شود. از همه ی مواد غذایی به حد نیاز استفاده کنید، فاکتور اصلی که به جذب مواد غذایی کمک می کند سن و سلامت دستگاه گوارش است.کاشت مو
نشانه های کمبود مواد مغذی و ویتامین های ضروری برای بدن

1. رنگ پریدگی :اگر روز به روز رنگ پریده تر می شوید، یعنی کمبود ویتامین b12 دارید و همچنین اگر مشکلاتی در حافظه و خستگی دارید، بیشتر از ماهی و گوشت ارگانیک استفاده کنید.

2. موهای ضعیف : اگر موهای خشک و شکننده و پر از شوره دارید، ممکن است کمبود ویتامین B7 (بیوتین) داشته باشید. معمولا این اتفاق وقتی می افتد که آنتی بیوتیک زیادی مصرف کرده باشید که باکتری های روده ای را از بین می برد. خوردن غذاهایی که حاوی بیوتین فراوانی هستند، مثل:قارچ، زرده تخم مرغ و گل کلم توصیه می شود.

Loading...

3. چشم های پف کرده : چشم های پف کرده و پاهای باد کرده نشانه ی کمبود ید است و نشانه های دیگری مثل ناخن های شکننده، پوست خشک و افزایش وزن هم دارد. سبزی ها و ماهی حاوی ید هستند.

4. لب های رنگ پریده : رنگ پریدگی لب و لثه کمبود آهن را نشان می دهد که در خانم ها بیشتر از آقایان است. اسفناج حاوی آهن فراوانی است.

5. صافی و شلی بیش از حد زبان : یکی از نشانه های کمبود ویتامین b12 است که با خوردن گوشت بدون چربی درست می شود.

6. حساسیت یا خون ریزی لثه :خونریزی و حساسیت لثه، کمبود ویتامین c را نشان می دهد و باعث مشکلات سلامتی و درد ماهیچه ای می شود. خوردن ویتامین c ، مرکبات و توت به سلامتی لثه کمک می کند.

- Advertisement -
Loading...

پاسخ دهید

نظر خود را وارد کنید
نام خود را وارد کنید