خطرات جدی مصرف بیش از حد عسل برای سلامت بدن

0
247
Loading...
graphicstock.com

خطرات جدی مصرف بیش از حد عسل برای سلامت بدن

اتفاقی که در مصرف بیش ازحد عسل در بدن می افتد دقیقاً مشابه مصرف زیاد شکر است.

مصرف بیش از حد عسل ممنوع

بدون شک، عسل توانایی و قابلیت درمانی بالایی دارد اما دریافت مقدار اضافه عسل می تواند عوارض جانبی بالقوه ای داشته باشد.

مصرف بیش ازحد عسل مانند سایر فرآورده های دیگر قندی می تواند عامل بروز چاقی، مشکلات کبدی و ناراحتی های قلبی برای افراد شود.
نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که عسل همانند سایر فرآورده ها دارای فروکتوز و در صورت مصرف زیاد قادر به ایجاد اختلال در سیستم سلامتی فرد است. البته این خاصیت مشابه در دانه های ریز شکر بسیار بیشتر از عسل است.
بسیاری از افراد به تصور اینکه عسل بیماری زا نیست آن را بی رویه مصرف می کنند و علت آن این است که در بسیاری از رسانه به مشکلات ناشی از مصرف شکر و قند پرداخته شده است و عوارض مصرف زیاد از حد عسل کمتر رسانه ای شده است.

عوارض مصرف زیاد عسل

بر اساس تحقیقات پزشکی به طورقطع مصرف عسل از شکر و قند برای افراد بهتر است اما همگان باید در مصرف این ماده مهم غذایی نیز رعایت های پزشکی را مدنظر قرار دهند.
اتفاقی که در مصرف بیش ازحد عسل در بدن می افتد دقیقاً مشابه مصرف زیاد شکر است. قند دریافتی زیاد لوزالمعده را وادار به تولید انسولین اضافی می کند و مازاد آن در بدن به صورت چربی ذخیره می شود و این رخداد دقیقاً آغاز فرایند چاق شدن انسان است. مشکلات قلبی و بیماری های کبدی عوارض دیگری از زیاده روی در مصرف هر نوع قند حتی عسل است.

- Advertisement -
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here